Lefkoşa Türk Lisesi Müdürü Niyazi Türkseven, beden eğitimi öğretmenleri ve okulun kız-erkek futsal takımı Cumhurbaşkanı Ersin Tatarı ziyaret ederek okulumuza vermiş olduğu destekten dolayı kendisine teşekkür etti.

Kabuldeki konuşmasında Cumhurbaşkanı Tatar, Lefkoşa Türk Lisesi’nin 125. yılını tamamlarken Kıbrıs Türk halkına, eğitimde büyük hizmetler veren bir okul olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Tatar, Lefkoşa Türk Lisesi’ni çok önemsediğini belirterek ülkemizin ilk açılan okullarından biri olduğunu söyledi. Okulun bu zamana kadar birçok değeri yetiştirdiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar okulun futsal takımını, göstermiş olduğu başarılardan dolayı tebrik ederek KKTC gençlerinin hem akademik hem de spor dallarında büyük başarılara imza attığını belirtti. Takım ruhunun çok önemli olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Tatar, bütün bunların ileride güzel anılar olarak kalacağını ve gençlerin de KKTC için gurur kaynağı olduğunu sözlerine ekleyerek Lefkoşa Türk Lisesi yönetimine, öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkür etti.

Lefkoşa Türk Lisesi Müdürü Niyazi Türkseven de konuşmasında, okulun futsal takımının hem kızlarda hem erkeklerde KKTC şampiyonu olduğunu ve Denizli’de yapılan yarı final şampiyonasında okulu ve KKTC’yi temsil ettiğini belirterek Cumhurbaşkanı Tatar’a şampiyonaya katkılarından dolayı teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Tatar’ın rahmetlik babası Rüstem Tatar’ın da Lefkoşa Türk Lisesi mezunu olduğunu dile getiren Türkseven Cumhurbaşkanı Tatar’a, babası Rüstem Tatar’ın diploma defterindeki resmini takdim etti.

Kabulde, Cumhurbaşkanlığı Spor Danışmanı Sertaç Bozatlı da hazır bulundu.